Reštaurácie, denné menu, jedálne lístky, rezervácie | Don Appetit Blog - 7 tipov, kam v Bratislave pozvať vegána či vegetariána
Spracovávame Vaše osobné údaje, vrátane údajov z cookies a ďalších technológií, za účelom hodnotenia návštevnosti webu, tvorby štatistík, oslovenia nových a existujúcich zákazníkov a ochrany vlastných práv. Máte právo namietať proti spracovaniu Vašich osobných údajov na hore uvedené účely. V nastavení vášho prehliadača môžete odmietnuť ukladanie cookies. Viac informácií o spracovaní Vašich údajov a Vašich právach nájdete v Informáciách o spracovaní osobných údajov.
clear

7 tipov, kam v Bratislave pozvať vegána či vegetariána

Určite to poznáš – vyberieš sa s priateľmi do reštaurácie a tvoj kamoš, nemäsožravec, si v menu nájde akurát tak vyprážaný syr. Ak sa chceš v budúcnosti takýmto trápnym momentom vyhnúť, pozri si náš výber fajnových podnikov v Bratislave, v ktorých si prídu na svoje aj vegetariáni či vegáni.

1. Green Buddha

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/greenbuddhabratislava/

Zelená v názve tejto reštaurácie nefiguruje náhodou – nachádza sa totiž v Zelenej uličke hneď vedľa Hlavného námestia. Vtiahne ťa do skvelej atmosféry svojím prostredím, ale aj kvalitnou thajskou kuchyňou, ktorá kombinuje moderný a tradičný štýl varenia. Za zmienku stojí fakt, že jedlo je pripravované z pravých thajských surovín ázijskými kuchármi. Svojmu hosťovi tak pripravíš naozaj autentický zážitok z thajskej kuchyne.

Zisti viac o reštaurácii Green Buddha

2. Zelený Rodrigéz

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/Zelený-Rodrigéz-755812244444627/

Opäť máme v zozname „zelenú reštauráciu“, no typ kuchyne pochádza v prípade Zeleného Rodrigéza z toho nášho svetadiela. Jeho jedálny lístok je totiž kombináciou maďarskej, rakúskej a slovenskej kuchyne. Vďaka tomu je napríklad vhodným miestom na ohúrenie kamošov zo zahraničia. Keďže sa nachádza neďaleko Bratislavského hradu, posedenie pri dobrom jedle môže byť príjemným zakončením spoločnej prechádzky. Ak navštívite podnik prvýkrát, určite vyskúšajte ich vychvaľovaný dezert šomlói galuška.

Zisti viac o reštaurácii Zelený Rodriguéz

3. Bistro St. Germain

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/search/top/?q=bistro%20st.%20germain

Chystáš sa na posedenie s knihomoľom? Z tohto podniku sa mu bude veru ťažko odchádzať. Bistro St. Germain je totiž doslova obložené knihami. Svojím nábytkom z tmavého dreva, svetielkami a celkovou atmosférou upúta aj nejednu hipsterskú dušu. Spoločné posedenie si môžete spríjemniť chuťovkami z európskej a stredoeurópskej kuchyne, pričom v lete si budete môcť užiť aj perfektnú atmosféru posedenia vonku.

Zisti viac o  Bistre St. Germain

4. Gatto Matto

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/Gatto-Matto-Ristorante-110618195642745/

Reštaurácia s logom, pri ktorom pookreje každý mačkofil, ponúka okrem milej obsluhy aj fakt dobrú taliansku kuchyňu. Miesto je pomerne zastrčené – treba naň odbočiť z Panskej ulice, no vďaka tomu vás pri jedle nebudú rušiť zvuky z ulice. Pokiaľ chceš svojho hosťa zobrať na večeru, nezabudni na rezerváciu. Okrem skvelej obsluhy sa môžete tešiť na prostredie s pivničnými oblúkovými stropmi, ktoré v kombinácii s tehličkovými stenami a tlmeným svetlom pôsobí útulne a sľubuje príjemné posedeníčko.

Zisti viac o reštaurácii Gatto Matto

5. Ganesh Utsav

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/ganesh.slovakia/

Chystáš sa von s osobou, ktorá je milovníkom korenistej indickej kuchyne? V tom prípade ju určite zober do Ganesh Utsav – reštaurácie, ktorá je zameraná na vegetariánov a zároveň kladie dôraz aj na svojho ajurvédskeho ducha. Podnik je zárukou dočasného zabudnutia na stres a ruch života, pričom vás na chvíľu prenesie na susedný kontinent nielen svojím jedlom (ktoré servírujú v naozaj slušných porciách), ale aj srdečnou obsluhou a dizajnom.

Zisti viac o reštaurácii Ganesh Utsav

6. Balans bistro

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/balansbistro/

Nájsť echt vegánske bistro je pre fanúšika bezmäsitej stravy takmer ako oslavovať Vianoce. V útulnom prostredí tohto podniku si môžeš so svojou láskou či kamošom pochutiť na rôznych mňamkách, ktoré naozaj nepotrebujú žiadne mäsité ingredience: od hamburgerov cez hot dogy, quesadilly až po chutné polievky. Balans bistro sa môže svojím interiérom celkom spokojne zaradiť k typickým útulným kaviarničkam, ktoré sa nepotrebujú na nič hrať. Ak máš doma štvornohého špunta, do tohto podniku môžeš bez obáv zobrať na spoločné posedenie aj jeho.

Zisti viac o reštaurácii Balans bistro

7. Bemba

Image

Zdroj: https://www.facebook.com/RawRestauraciaBemba/

A čo v prípade obeda či večere s človekom, ktorý je zaťažený na surovú, tzv. raw stravu? Nájsť preňho dobrú reštauráciu je v tom prípade naozaj tvrdý oriešok. Bemba je dielom rodiny, pre ktorú je raw stravovanie vášňou, životným štýlom a zároveň presvedčením. Tvoj hosť si tak bude mať s milými majiteľmi určite o čom rozprávať. Ak nie si veľkým znalcom raw kuchyne, pestrosť ich menu ťa určite prekvapí svojím vzhľadom, chuťou aj samotnou rozmanitosťou jedál.

Zisti viac o reštaurácii Bemba